Srpen 2016

Cestou necestou (část třetí ♠ Jadranské pochyby)

1. srpna 2016 v 2:45 | Rosalie D. ~ |  Jednorázovky
Velkou část této kapitoly jsem napsala na dovolené u moře a dokonce prostředí, ve kterém se tato část odehrává je téměř identické s místem mého pobytu - rozflákaný hotel na pobřeží, to přece inspiruje každého ne? ;) pod text povídky přidám pro představu pár mých vlastních fotek


Třetí týden společně stanuli na zatím nejkouzelnějším místě ze všech, která měla tu čest navštívit. Na zdi jednoho překrásného domu v Chorvatsku uvrhli před několika desítkami let předci rodu Malfoyů stejné zaklínadlo, jež chránilo Hermioninu milovanou školu v Bradavicích. Mudlové procházející kolem neviděli to samé, co oči čarodějů. Když se podívali na půvaby staré budovy, spatřovali pouhopouhé trosky jakéhosi bývalého hotelu. Vzhledem k odpuzovacímu kouzlu neměl žádný obyčejný člověk chuť navštívit interiéry starobylé vilky.
Ačkoliv se nalézali v poměrně rušné lokalitě v jádru Istrie a kolem se to jen hemžilo lidmi, na ně nikdo nehleděl. Stáli na jednom z malých balkónků navržených ve starém italském slohu, sledovali všechny ty lidi pod sebou a Draco se podezřele šklebil.