Duben 2012

A je to tu zase...

14. dubna 2012 v 12:21 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Lidi, příští týden, možná i dýl ode mě nic nečekejte... Jo, je to celkem na houby, ale spíš pro mě, protože píšeme hodně těžkých písemek, tím pádem mě čeká spousta šprtání a ani nebudu moct být s přítelem :( Nicméně, jen jsem vám to chtěla říct, že to prostě nedávám... Škola je pro mě důležitá, tak to snad chápete, ne? A k překladu Unforgiven, nemám to kdy překládat, ségra mě na PC pustí tak na pět minut vždycky...

Expecto Patronum část 3/3

11. dubna 2012 v 19:17 | Rosalie D. ~ |  Jednorázovky

Ou jééé, tady máte konec :) Dneska byly třídní schůzky a mám novej cíl! Dát na konci roku vyznamenání :) Tak mi pořádně držte palce, děcka ;) Pěknou zábavu při čtení, přeju! :*

Přecházela nervózně sem a tam. Neměla ani tušení, že Draco už tam hodnou chvíli sedí v koutě a nespouští z ní oči.

"Kde jen může být?" promlouvala sama k sobě. Rozhodl se ji víc netrápit a vyšel ze stínu.

"Ahoj!" pozdravil unaveně.

Na Hermioně bylo vidět, jak hrozitánsky se jí ulevilo, když mu směla padnout kolem krku. "Já se tak bála! Slyšela jsem o tobě různé zvěsti, modlila jsem se, ať jsi v pořádku!" šeptala a líbala ho všude, kam dosáhla. Draco se ani neusmál, natož aby ji obejmul.

"Co je s tebou?" lekla se a poodstoupila, aby mu mohla pohlédnout do tváře.
Trochu ji vyděsilo, co viděla. Za ty týdnu, kdy spolu nebyli se dětský obličej jejího přítele změnil ve tvář muže. Jeho oči byly nemilosrdné, hlas o něco hlubší.

"Nic mi není!" odsekl nabroušeně a odstrčil ji od sebe. To ještě nikdy předtím neudělal.

Expecto Patronum část 2/3

9. dubna 2012 v 21:15 | Rosalie D. ~ |  Jednorázovky

Jojo, šlo to pěkně rychle :) Jsem na vás hodná a přidávám to už teď, protože jsem zaznamenala celkem slušný úspěch u této povídky :) Komentujte dál, jsem zvědavá, jak na mé psaní nahlížíte! ;)


"Jakoby nestačil ten SPOŽÚS."

"Vadí ti to?!" Začínalo se schylovat k hádce.

"Ne, já jen-" Jejich rozhovor na chvíli přerušila parta nebelvírských, která se objevila poblíž.

"Ty jen co?" nehodlala se Hermiona uklidnit.

"Nechci, aby mi tě Potter vzal." přiznal Draco a sklopil pohled k zemi.

"Co?" Čekala všechno, jen ne tohle. Pořádně ji tím zaskočil, snad poprvé nevěděla, co říct. Vyřešil to za ni Ronald Weasley, když naprosto nevychovaně zakřičel: "Co by asi řekl tvůj otec kdyby tě teď viděl, Malfoyi?"

"To nevím, ale rozhodně by byl pyšný, kdybych tě proklel." Draco si nic takového nehodlal nechat líbit. Vstal a rázoval si to rovnou k Weasleymu. "Nebudeš se navážet do mé rodiny, rozumíš?!"

"Pravda, urážení je v tvém popisu práce."

"Nerozčiluj mě, varuju tě!" Jejich slovní přestřelka se ubírala velice špatným směrem a Hermiona to celé sledovala z povzdálí, stále zaskočená.

"Jsi ubohý, Weasleyi, jinak to říct nemohu."


Jakpak jsme na tom? :)

9. dubna 2012 v 12:40 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Prvně chci poděkovat za všechny komentáře, jistě víte, že jsem za každý moc vděčná a také mi hodně pomáhají, když se mi do psaní nechce :) Jinak, Expecto Patronum jsem psala dnes do jedné v noci a už je téměř hotové :) Zmijozelku mám rozepsanou novou kapitolu, ale moc mi to nejde. Jo a byl tu návrh, abych hodnotila povídky, kdo je pro? ;) HLASUJTE DO ANKETY!!!
PS: Danielle, své AU video mi klidně pošli, budu ráda ;)

Expecto Patronum část 1/3

8. dubna 2012 v 14:08 | Rosalie D. ~ |  Jednorázovky

Dávám sem první část vícedílné jednorázovky. Sice není tak dlouhá, aby ji bylo potřeba dělit, ale bůh ví kdy se zas dostanu na počítač :D Mimochodem, je to dost ubohý, ale stává se ;)

Jeho nohy nezvládaly rychlost, o kterou je tak zoufale prosil. Běžel jako o život, ale stále to nestačilo, protože pronásledovatelé mu byli v patách. Nemohl popadnout dech, všechno ho bolelo, přesto to nevzdával a běžel.

Strašidelná krajina mu na statečnosti moc nepřidávala a co minutu zakopával o pitomé zatoulané větvičky. Podařilo se mu na chvilku se dvojici zloduchů ztratit z očí. Schoval se za jeden z tlustých stromů a musel si nacpat ruku do pusy, aby hlasitě nesípal po dechu.

Byli blízko, velice blízko… Naštěstí se v černé kápi ve tmě snadno zamaskoval, stále je ale mohl slyšet, jakoby stáli vedle něj.

"Co uděláme s tím klukem, až ho chytíme?" V tomto hlase poznal Dolohova.

"To nevím." Tohle byl Yaxley.

"Jak nevíš?! Byl to přece tvůj nápad honit se za ním v týhle pustině!"

"Nech mě přemýšlet sakra!"

"Na tvoje přemýšlení není nikdo zvědavej! Zatím jsme ho ani nechytli."

"Mám nápad! Kontaktuj Averyho, ať nám pošle párek dušicuců."

Chlapcovi schovanému za stromem se sevřelo srdce. Moc dobře věděl, co na něj ti dva chystají. Mezi Smrtijedy se mozkomorům přezdívalo dušicucové - na znamení toho, že se jich jakožto pomocníci pána Zla nemusí obávat. Dozvěděl se to poté, co se málem stal jedním z nich.

Neměl kam utéct. Kdyby jen pohnul brvou, dostihli by ho. Mohl se přemístit, kdyby to ovšem uměl. Obličej měl vyschlý od slz, celý ho pálil a na tváři mu tkvěl hluboký šrám.

Když zanedlouho pocítil, jak se mech kolem něj obaluje ledovou pokrývkou, už bylo příliš pozdě na útěk. Mozkomorové ho najdou, o tom neměl pochyb.

Tělo měl tak ztuhlé strachem, že by se nepohnul, ani kdyby chtěl. Odporná tvář bezduchého monstra se mu objevila v zorném poli, ani nevěděl jak.

V marné naději pozvedl hůlku. Snažil se vzpomenout si na nějakou šťastnou událost ze svého života, na mysl mu však přicházely jen ty špatné. Především viděl obličej dívky, kterou miloval, jeho vinnou ztrhaný žalem.

"Expecto patronum!" zašeptal neslyšně. Hůlka mu ani nezablikala.

Ou jééé :D

7. dubna 2012 v 19:06 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Tak jo, miláčci, rychlé oznámení,
tak nějak jsem se inspirovala jedním videem, které jsem včera viděla a pokud mi bude má fantazie přát, můžete v brzké době očekávat novou jednorázovku :) Jen nevím, kdy ji dopíšu a přepíšu, ještě se ozvu ;)

Papa zatíííím :*

Expecto Patronum

6. dubna 2012 v 23:02 | Rosalie D. ~ |  Videa
Celkem inspirativní :)


Čte mi to tu někdo? :)

3. dubna 2012 v 21:24 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Drazí čtenáři,
jak jistě víte, jsem zpět a jak možná nevíte, mám rozbitý notebook. Nedá se na něm psát, takže veškerá má umělecká tvorba závisí na propisce, školním sešitu a mé mladší sestře - pokud mě totiž nepustí na svůj notes nemám to kam přepisovat. Je to velice složité a vzhledem k minimu komentářů se ptám, chcete abych pokračovala?

Osten pochybností ~ 2. část

2. dubna 2012 v 17:19 | Rosalie D. ~ |  Osten pochybností

Hermiona dál ležela na zakrvácené posteli a minuty ubíhaly. Dracovi se to zdálo jako celé dny. Neustále kontroloval, zda jí tluče srdce a bál se, že něco pokazil, když stále nejevila známky života.

Tak to šlo pár hodin. Po celou tu dobu seděl bledý blonďák u jejího lůžka a tiše k bezvládnému tělu promlouval.

Až konečně… Hermiona sebou malinko škubla, nejdříve pouze prsty na rukách, ale postupně se pohyb stupňoval. Nakonec se jí zachvěla víčka a ona s námahou otevřela oči.

Když se jejich pohledy poprvé setkaly, reakce byla okamžitá. "Prosím tě, neubližuj mi," zachraptěla a rukama si pokusila zakrýt hlavu. Byla však pod kouzlem trvalého spoutání.

"Ne, ne… Ne!" opakovala stále dokola, brečela a škubala sebou na místě.

Kapitola čtvrtá ~ Anthony Goldstein

1. dubna 2012 v 22:19 | Rosalie D. ~ |  Čas plyne a lidi se mění, cukrouši...

Je fakt děsivě krátká, ale nějak to doženu, nebojte ;) Aspoň máte pro začátek co číst ;)

~ ~ ~

"Nazdar!" křikla na své přátele, kteří už tam samozřejmě všichni byli, Malfoyův výstup ji zatraceně zdržel.

"Tady někdo vykročil špatnou nohou z postele, že?" zeptal se Ron otravně veselým tónem.

"Nestarej se!" zchladila ho naštvaným pohledem a začala v ruce žmoulat kůrku od chleba.

"U Merlina, vezmi si ten krajíc!"

"Ronalde!" Z očí už jí téměř létaly blesky. "Jdi se bodnout!"

Hmmm.. že by? :D

1. dubna 2012 v 0:06 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Jojo, vidíte dobře :) Překopala jsem to tu... Co mě k tomu vedlo? Těžko říct. Možná mi blogování chybělo, možná jsem se zbláznila a nebo mám opět chuť vykašlat se na svět a žít si ve svý umělecký realitě :) Každopádně jsem zpátky, doufejme a pokud mi to půjde, pustím se znovu do psaní!! :) Jinak UPOZORŇUJU, POVÍDKY NA PŘÁNÍ ZNOVU OTEVŘENY!