Říjen 2011

3. kapitola - Někteří lidé se mění...

31. října 2011 v 20:07 | Rosalie D. ~

NEZVYKEJTE SI PROSÍM NA TUHLE RYCHLOST PŘEKLÁDÁNÍ :D DĚLÁM TO JEN PROTO, ABYCH ODČINILA TU NEAKTIVITU, KTERÁ TEĎ ZŘEJMĚ NASTANE...

"To ses úplně pomátnul?"

Ron neodpovídal, obličej měl pořád skrytý pod velikými dlaněmi.

"Jak jsem mohl být takovej DEBIL?!" vyskočil na nohy, přecházel ze strany na stranu. Srdce ho bolelo a rukama si škubal vlasy.

Harry tam stál a nevěděl, co říct.

Oba byli jeho nejlepší přátelé, Ron i Hermiona, tak za koho se měl postavit?

I když byl Ron jeho nejlepší kamarád, Harry nechápal jak mohl tak bezcitně zacházet s Hermioninými city. Byl vzteklý, že s ní jednal tak bezpáteřně.

"Prostě jsem idiot!" jakmile tohle dokřičel, praštil do nejbližší zdi takovou silou a rychlostí, že do ní udělal prohlubeň. Byl jako šílený, celé tělo se mu třáslo.

Kvízujeme na HALLOWEEN! =)

31. října 2011 v 17:09 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin

Ahooooj, jste si mysleli, že jsem zapomněla, že? :) Jak bych mohla zapomenout na svátek všech svatých, to by jste mě urazili :P Jenom nás každé pondělí drží ve škole hrozně dlouho, s tím bohužel nic neudělám.. Ale když už tu máme to krásné datum 31.10. a i když se u nás tento svátek (BOHUŽEL!!!) neslaví, jsem si připravila menší kvízeček pro své návštěvníky. Vyzkouším si vás, kdo poctivě četl a kdo ne :) Komentáře budou moderované, aby mi tu nikdo neopisoval a každý dostane diplom za účast, ten nejlepší i něco menšího navíc :) Nuže, tady jsou otázky:


1) V povídce Volba osudu se Hermiona setkává s Dracem jak, kde?
2) V povídce Milosrdná lež umře jedna postava, která to je?
3) Jak se jmenuje jediná jednorázovka s Jamesem a Lily, co jsem napsala?
4) O kom vypráví povídka s názvem Slzy lorda Voldemorta (ne, není to Voldy :D)?
5) V povídce Proti své vůli, jak Hermiona uteče od Draca?
6) Kolik měla Hermiona s Dracem dětí ve Volbě osudu?
7) Které postavy z minulosti se ve Volně osudu objevily?

+ zvídavé otázky :D
8) Jak často sem chodíš?
9) Chceš, abych znovu otevřela povídky na přání?
10) Která povídka se ti ode mě líbila nejvíce?
11) Čteš překlad s názvem "Unforgiven", jestli ano, co říkáš na mé překladačské schopnosti?
12) Na kapitolu které povídky se nejvíc těšíš? :)


2. kapitola - Zlomená srdce

30. října 2011 v 19:32 | Rosalie D. ~

"Rone, Rone, to bude v pořádku, jen mi řekni, co se děje. Vím, že ať je to cokoliv, my se přes to dostanem! Bojovali jsme přece proti Voldemortovi! Ať je to cokoliv, tak zlé to být nemůže!"

Na chvíli zůstal zticha.

"Je mi to tak líto, Hermiono!" zopakoval, nevnímaje nic z toho co řekla. Nebo možná poslouchal, ale nebral na vědomí. Začínalo se jí to dostávat pod kůži, že všechno co z něj dostala bylo "Promiň." a neobtěžoval se ani říct, za co se omlouvá.

"Rone, co se stalo? Co jsi udělal?" zeptala se znovu, poněkud rozhořčeně. Místo drdolu, který měla ráno, když dorazila v blaženém nevědomí na ministerstvo, se jí na hlavě vytvořilo kudrnaté hnízdo.

Ron se zadíval do jejích hnědých očí ve kterých se zračil velký otazník, zhluboka se nadechl, aby pomalu a zřetelně začal. "Je mi to líto," přerušil jejich oční spojení, a zavrtěl hlavou. "Přísahám, že si přeju abych to všechno mohl vzít zpět! Přísahám! Vzal bych to zpátky, kdyby to jen šlo!" Schoval si na pár sekund obličej do rukou a pak jimi znovu sevřel desku stolu. "Tohle se nikdy nemělo stát!"

Jejich oči se znovu setkaly. Ty jeho byly plné smutku.

"CO.. JSI.. PROVEDL?" vykřikla. Neměla daleko k hysterii.

Ať už to bylo cokoliv, přece to nemohlo být tak špatné, ne? Jestli porazili Voldemorta, pána Zla, který zabil stovky nevinných lidí, tuhle malou kudrnatou blbku taky zvládnou.

"Já," Než měl šanci to dopovědět, Levandule vpadla dovnitř, znovu, a vypadala velice naštvaně. Ne naštvaně, protože si jí nikdo nevšímal, přímo zuřila kvůli Ronovi, ať už byl důvod jakýkoliv.

Bylo víc než zřejmé, že chtěla aby to, co chtěl říct, konečně vyklopil.

Její třpytivé zelené oči zářily nevyzpytatelností.

"U Merlina!" vybuchla, rozhazujíce tenounké paže do vzduchu. "To, co se snaží říct je, že jsem těhotná... A je to jeho dítě." Vypadala se sebou velmi spokojená.

Zmijozelka z Nebelvíru 2. kapitola

30. října 2011 v 16:09 | Rosalie D. ~ |  Zmijozelka z Nebelvíru
Na přání Katekyo :)


"Vítej ve Zmijozelu!", "Táhni!", "Wow!", "Tomu se mi nechce věřit!" - tyhle a i další výkřiky slyšela kolem sebe, jakmile zamířila k dlouhému stolu se zeleným ubrusem. Její čistá krev ji zřejmě nedokázala ochránit tak úplně přede vším. Došla zhruba doprostřed, kde se posadila mezi Abigail Flowersovou a Zabiniho Blaise, které znala z vidění a dala se do jídla, jakoby se nic nestalo.

"Počkat, počkat, počkat!" zaslechla pár míst od sebe známý, nenáviděný hlas. Zněl ledověji než obvykle. "Grangerová, to není vtipný, dneska rozhodně není apríl!"

Vítězoslavně se usmála. Tenhle moment si hodlala vychutnat ze všeho nejvíc. "Kdopak nám to tu fňuká jako mimino? Kdo jiný než Malfoy?!" prohodila nezvykle zvýšeným hlasem směrem k tomu ničemovi.

"Nepřeháníš to trochu?!" ozval se dotčeně.

"Ani v nejmenším," zaprskala zpátky, "už nejsi jediný s čistou krví, ty maminčine mazánku!"

"Tohle teda odvoláš!" Draco vstal ze svého místa, několika dlouhými kroky přešel až k ní a chytil ji za ramena.

"Já se tě nebojím!" Třásl s ní jako s panenkou.

"Kámo, to by stačilo," uklidňoval ho Zabini po její pravici, ale bylo vidět, že zadržuje smích, stejně jako polovina koleje.

"Nebýt o nic lepší než já, jaký je to pocit?!" vmetla mu do tváře. Jeho obličej se stáhl do bolestné grimasy a na malou chvilku připomínal zraněné zvíře, než se znovu vzchopil.

"Se mnou budeš mít život zatraceně těžkej, princezno, udělám ti ze života peklo!" zavrčel a zmizel rychleji jak Snape. Na rozdíl od něj, nepřipomínal netopýra ani zdaleka, neboť byl elegantní i v rozčilení. Jeho věrní kumpáni Crabbe, Goyle a Parkinsonová se zvedli a odešli s ním, nikdo jiný to ale neudělal. Na Hermionu se zčistajasna sesypala hromada gratulací, najednou chtěl být každý jejím kamarádem.

Mimoděk pohlédla k nebelvírskému stolu. Část z nich byla ještě stále v šoku, ale nebylo to tak hrozné, jak čekala, byla snadno postradatelná. Ron ji pozoroval nejdřív s nechutí, když to ale natřela Malfoyovi, hned k ní pocítil dřívější sympatie a řekl si, že se tím více zabývat nebude.

Milosrdná lež - 4. kapitola

30. října 2011 v 15:50 | Rosalie D. ~ |  Milosrdná lež

Přináším vám čerstvou kapitolku, teď jsem ji dopsala, takže ani nestihla vychladnout. Zde máme skvělou možnost vidět, jak se s tím vším nátlakem a tajemstvími vypořádá Hermiona :)

1. kapitola - Šeptání a tajemství

29. října 2011 v 17:31 | Rosalie D. ~

Tak, je tu první kapitola mé překladové povídky... Zatím je to pěkná nuda, hysterická Hermiona a zrádná Levandule. Nic moc, doufám že jsem vybrala dobrou povídku :D Dyštak přestanu překládat a najdu jinou ;)

"Rone Weasleyi, dole na vás čeká návštěvník." Zvuk vycházející z rozhlasu hlasitě provřeštěl malou kanceláří na ministerstvu kouzel. Ron přidržel jedním z prstů velké tlačítko na svém skoro-úředně vyhlížejícím stole. "Pošli ho sem." odpověděl drsně, pak se jeho pozornost stáhla zpět na dívku sedící na pracovním stole.

"Hermiono, víš že mám hodně práce." řekl s úšklebkem. Oba moc dobře věděli, že ho práce ani trochu nezajímala a pauzy nadevše miloval, obzvlášť od té doby, kdy slovo pauza znamenalo trávit čas s jeho krásnou přítelkyní Hermionou Grangerovou.

Vzala do ruky jeho kaštanovou kravatu, takže se diamantový zásnubní prsten zatřpytil ve světle. Nosila ten prsten při každé příležitosti od doby, kdy ji před dvěma měsíci Ron požádal o ruku.

"No, já," Hermiona byla náhle vyrušena tichým, bázlivým zaklepáním na dřevěné dveře. Sklouzla ze stolu a postavila se za Rona, rukama ho objala kolem pasu.


Slzy anděla

29. října 2011 v 11:00 | Rosalie D. ~ |  Videa
Hermiona: Jsem nemocná... Mám leukémii...

Video plné nádherných manipulací, s krásnou ačkoliv smutnou písničkou a atmosférou. Doporučuji všem zkouknout!


Baby Tom :)

29. října 2011 v 0:48 | Rosalie D. ~ |  Obrázky
To je tak sladký <3 :) Nemůžu jinak než se nepodělit!

'why didn't you tell her? bellatrix... (draco/hermione)

28. října 2011 v 21:31 | Rosalie D. ~ |  Videa
Tahle scéna byla ve filmu opravdu krásná a když si ji ještě vezme do ruky pěknej Dramione šílenec vznikne z toho tohle úžasné dojemné video :) Snad se vám bude také líbit <3


Novinka! Rosalie překladatelkou?

28. října 2011 v 20:19 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Ahojda,
tak mi tak trošku ruplo v bedně a něco mě napadlo... Miluju angličtinu, píšu, ale momentálně nějak nemám nápady.. Za to mám spoustu čtenářů lačnících po Dracovi s Hermionou. Voilá, mám tu řešení :) Co kdybych začala překládat? Vyhlédla jsem si jednu kapitolovou povídku s názvem "Unforgiven", kterou napsala jedna anglická dívčina. Ještě dnes si napíšu o povolení k překladu :) Co vy na to? :))

Animace NEKOPÍROVAT :)

28. října 2011 v 17:17 | Rosalie D. ~ |  Obrázky
Ne že bych je sama vyráběla, ale prostě mi je nekopírujte, není lehký něco takovýho vysmejčit :) Nebo použijte dobře viditelný zdroj když už :))

Videa, která mě zaujala ♥

28. října 2011 v 16:33 | Rosalie D. ~ |  Videa
Všechna se mi hrozně líbí :) Blog.cz teď ale hodně blbne a prohazuje videa na stránce, tak snad se vám všechna chytnou :( Pomůže, když si článek rozbalíte ;-)


Nový kabátek :))

28. října 2011 v 1:02 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Zdravím své milované čtenáře :),

je jedna hodina v noci a já právě dokončila práce na po dlouhé době novém kabátku blogu. Možná to má něco společného s tím, že jsem si dnes v H&M koupila nový kabát, ale spíš je to tak, že mi dnes nebylo do psaní... :D Design mi trval vyrobit šíleně dlouho, protože jsem se donekonečna nimrala se záhlavím, které navíc obsauje animaci. Doufám, moc doufám, že se vám design i animace líbí a patřičně mi design okomentujete. Děkuji Rose D. :*


imagebam.com

Milosrdná lež - 3. kapitola

27. října 2011 v 14:46 | Rosalie D. ~ |  Milosrdná lež

Není to moc dlouhé, ale chtěla jsem zdůraznit jeden z důležitých detailů :)

Nálada je i docela dobrá! :)

25. října 2011 v 22:42 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin

Tak dnes napíšu rozlučkový článek... Vím, že to normálně nedělám, ale co :) Napsala jsem dnes pořádný kus Milosrdné lži, je to pěkně zmatené a nevím jestli dobré, to posoudíte sami, ale bavilo mě to a bavit i bude :) Taky mě napadla nová jednorázovka podle jednoho videa :) Na psaní jsem kvůli škole dot teď ani nepomyslela, ale přicházejí prázdniny a jelikož jsem single, kromě času s kamarádkama, kterýho je dost (jupííí) se budu věnovat jenom vám ;) Mám pro vás úžasné video ze Lvího krále, které mě hrozně moc pobavilo a nahoře jak vidíte je manipka Toma :) ZATÍM DOBROU =**


PS: Děkuju vám strašně moc za komentáře u Volby osudu, jsou prostě nádherné :))

BONUSEK ZA TO :D mr. sexy v akci

JO TO MI PŘIPOMÍNÁ, MÁM ROZEPSANOU POVÍDKU TOM FELTON / EMMA WATSON? CO VY NA TO? DOPSAT / NEDOPSAT? :)


Volba osudu - EPILOG

25. října 2011 v 18:01 | Rosalie D. ~ |  Volba osudu

A je to tady.. Konec jedné kapitoly mého života se uzavírá :) Tuhle povídku jsem si moc zamilovala, je to první kapitolovka v mém životě, kterou jsem zvládla dotáhnout do konce a nezmrvit (promiňte mi ten výraz :D) ♥ Epilog je možná malinko přeslazený, ale nemohla jsem odolat :))

"Přestaň s sebou šít!" okřikovala Jean Grangerová svou dceru.

"Ale mami! Řekneš mi už konečně, proč mě tolik parádíš?" protestovala Hermiona.

"Na svoje narozeniny musíš vypadat krásně! A drž, sakra!" Nanášela na její smetanový obličej pudr, už byla s líčením skoro hotová.

Teď ji čekal ještě účes. "Neobtěžuj se mami," zasmála se Hermiona a mávla hůlkou nad svými vlasy. Okamžitě se objevil propracovaný účes s pár volnými lokýnkami vepředu.

"Kolikrát ti to mám opakovat? Žádná kouzla v mém domě!" rozzlobila se Jean, ale musela uznat, že její dcera nevypadala nikdy tak dobře. "Už se můžeš podívat do zrcadla," upozornila ji.

Hermiona to tedy udělala… A nevěřila svým očím. Dívka, která na ni v úžasu koukala ze zrcadla, vypadala ohromně. Její hnědé oči byly orámované hustými řasami a stíny v teplých hnědých barvách, kůže nevypadala tak nezdravě, jak byla zvyklá, byla naprosto bílá, jako z porcelánu.

'Budu k němu aspoň ladit,' pomyslela si. "Děkuju, mami," políbila ji na tvář.

"Oblékni se, dole už na tebe někdo čeká."

Dám se znovu do psaní! :)

24. října 2011 v 20:03 | Rosalie D. ~ |  Deníček Rosalie Devlin
Ahoj čtenáři :), můj počítač je znovu v provozu díky mému šikovnému strejdovi, a já po dlouhé době otevírám složku s fan fictions proto abych něco napsala a ne jen zkopírovala a přidala :) Těšte se na novou várku!
NA KTERÉ MÁM ZAPRACOVAT?
a) Milosrdná lež
b) Zmijozelka z Nebelvíru
c) Rose a Scorpius

He never came back.

24. října 2011 v 17:57 | Rosalie D. ~ |  Videa
Lepší manipulace jsem ve videu snad neviděla, vážně skvělé :) Až se mi zatočila hlava... :)


Nejhlubší přání Dracova srdce v Zrcadle z Erissedu

23. října 2011 v 23:54 | Rosalie D. ~ |  Videa
Nádherné video :) Opravdu excelentně uděláno :) Projíždím teď se ségrou celý youtubko :))


footprints in the sand~

23. října 2011 v 23:48 | Rosalie D. ~ |  Videa
Jedním slovem nádherné :)