Ty nevíš, kdo vlastně jsem! - 3. kapitola

2. února 2011 v 20:39 | Rosalie D. ~ |  Ty nevíš, kdo vlastně jsem!
http://malfoy-manor.blog.cz
Byla sama... Moc výhod to nemělo, ale mohla aspoň v klidu přemýšlet.

Maličký profesor Kratiknot je přivítal málem objetím. Z nějakého podivného důvodu měl úsměv na tváři a zářil optimismem. Jak se později ukázalo, měl pro ně připravenou speciální těžkou formuli, kterou se učili jeden na druhém.

Hodina přeměňování byla legrační, profesorka McGonnagalová se je snažila naučit jak proměnit pergamen v knihu.

Dějiny čar a kouzel byly stejně nudné jako vždycky, ten den možná ještě víc, protože mělo pár studentů referát a byli z něj ''hrozně nadšeni'' což se taky odrazilo v jejich tónu. Ani Hermiona neměla sílu psát si poznámky, opřela se bradou o ruku a počítala každou minutu do konce.

Když konečně zazvonilo, všichni se okamžitě spakovali, aby jim profesor Binns nestihl zadat domácí úkol.

K obědu měli jako vždy stoly plné dobrot na které se všichni s chutí vrhli včetně Harryho s Ronem.
Tohle je moje šance, pomyslela si Hermiona. O dějinách čar a kouzel měla čas promyslet si svůj plán. Popadla pár kuřecích kousků na cestu a rozběhla se do nebelvírských komnat.


Výhodou bylo, že dívky mohly bez problémů navštěvovat chlapecké pokoje, ale naopak to nešlo. O chvilku později už skoro bez dechu stála před obrazem Buclaté dámy.

"Ignis!" vykřikla na ní. Proběhla společenskou místností přímo ke schodům a pak k Harryho posteli. Nevlastnil moc věcí, takže po třech minutách našla co chtěla. Pobertův plánek.

"Slavnostně přísahám, že jsem připravena ke každé špatnosti." pronesla s hůlkou v ruce hned, jak se dostala do bezpečné zóny. Okamžitě se jí před očima objevila mapa Bradavic i se svými obyvateli.

"Wow." uniklo jí.

Zaměřila se na jednu jedinou osobu, a přesně podle očekávání jí nenašla ve Velké síni, ale blízko Zapovězeného lesa na školních pozemcích.

"Tak ty máš smůlu, chlapče." zamumlala smrtelně vážně.

Rychlým krokem vyšla z dívčích záchodů v prvním patře a nejkratší cestou se vydala ven. Neměla moc času, pokud chtěla po obědě stihnout vyučování.

Malfoy se zrovna dostal k lesu a ona byla teprve před hradem. Zhluboka se nadechla, aby zvládla běžet celou cestu. Docházel jí dech, bolely jí průdušky, ale vzdát se nechtěla.

Po pár minutách už za ním neměla takovou mezeru. Zpomalila a posledními dlouhými skoky se dostala do lesa.

Draco byl podle plánku asi 400 metrů od ní. Začala se trochu bát, plížila se blízko země a otáčela se za každým podezřelým zvukem. Čím blíž byla Dracovi, tím jich přibývalo.

"Chovám se jako blázen!" zaznělo jí v hlavě lehce hystericky. Přeběhla od jednoho stromu k druhému a pak ho konečně zahlédla.

Draco se krčil u nějakého malého, očividně živého stvoření, které nahlas kňučelo (jestli se tomu tak dá říkat).

"Klid, Bodlino! Hned ti dám najíst, počkej!"

Hermiona se musela hodně naklonit, aby přes jeho záda viděla. Bohužel ztratila rovnováhu a natáhla se na jehličí přímo za ním.

"Sakra!" uteklo jí. Chlapcův obličej, který byl i normálně bílý jako sníh zbělel ještě víc.

"Grangerová! Co tady do všech kleteb světa děláš?"

"Jako co to vypadá? Jsem na procházce!" Nevěděla kde v tu chvíli sebrala odvahu, ale zvedla se a udělala krok k tomu za ním.

"Tam nepůjdeš!" zavrčel na ní Draco zuřivě, skoro se ho lekla.

"Tak hele, ty jeden parchante, neplahočila jsem se až sem pro nic za nic. Jednou jsem si umanula, že tě dostanu, takže tě dostanu, co na tom nechápeš?"

"Hm... Jakým způsobem mě chceš dostat?" zeptal mě s úsměvem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Basee‼Kris | Web | 4. února 2011 v 17:48 | Reagovat

bude další pokračování?:-)

2 KRISTYMoss | E-mail | Web | 31. července 2011 v 6:41 | Reagovat

This is great that we can take the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> and that opens new possibilities.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama